Vishay Semiconductor/Diodes Division P4SMA9.1CAHE3/61
P4SMA9.1CAHE3/61 picture photo
Mfg. Part Number
P4SMA9.1CAHE3/61
Brief Description
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMA
Datasheet Download
P4SMA9.1CAHE3/61.pdf
Availability of P4SMA9.1CAHE3/61
QUANTITY
P4SMA9.1CAHE3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of P4SMA9.1CAHE3/61
Internal Part NumberEIS-P4SMA9.1CAHE3/61
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, P4SMA, TransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.78V
Voltage - Breakdown (Min)8.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)29.9A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P4SMA9.1CAHE3/61
Related LinksP4SMA9.1, P4SMA9.1CAHE3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
P4SMA9.1CAHE3/61 Details Description
Related parts for P4SMA9.1CAHE3/61
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf