3M P50-028-DDP-SR1-EA
P50-028-DDP-SR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-028-DDP-SR1-EA
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN PLUG 28POS .050" R/A PCB
Datasheet Download
P50-028-DDP-SR1-EA.pdf
Availability of P50-028-DDP-SR1-EA
QUANTITY
P50-028-DDP-SR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-028-DDP-SR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-028-DDP-SR1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package208
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-028-DDP-SR1-EA
Related LinksP50-028-D, P50-028-DDP-SR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-028-DDP-SR1-EA Details Description
Related parts for P50-028-DDP-SR1-EA
RES 4.3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 2A TO-252AA datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 1:1:100 15A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS POTTING W/SCKT datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 24.5MM SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TURRET HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf