3M P50-052P-RR1-EA
P50-052P-RR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-052P-RR1-EA
Brief Description
CONN PLUG 52POS R/A .050" T/H
Datasheet Download
P50-052P-RR1-EA.pdf
Availability of P50-052P-RR1-EA
QUANTITY
P50-052P-RR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-052P-RR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-052P-RR1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package209
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions52
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesBoard Lock, Flange
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-052P-RR1-EA
Related LinksP50-052, P50-052P-RR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-052P-RR1-EA Details Description
Related parts for P50-052P-RR1-EA
CONN PLUG HOUSE 4POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY M32 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf