3M P50-060-STR-BSK
P50-060-STR-BSK picture photo
Mfg. Part Number
P50-060-STR-BSK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN BACKSHELL 60POS .050" STR
Datasheet Download
P50-060-STR-BSK.pdf
Availability of P50-060-STR-BSK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P50-060-STR-BSK Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-060-STR-BSK
Internal Part NumberEIS-P50-060-STR-BSK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package225
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesPak 50, P50
Accessory TypeBackshell
Number of Positions60
For Use With/Related ProductsP50 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-060-STR-BSK
Related LinksP50-060, P50-060-STR-BSK Datasheet, 3M Distributor
P50-060-STR-BSK Details Description
Related parts for P50-060-STR-BSK
MODULE POWER ENTRY W/FUSE HOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 135A D2PAK datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 100TQFP datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG TIN 3CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 530MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf