3M P50-100S-SR1-EA
P50-100S-SR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-100S-SR1-EA
Brief Description
CONN SOCKET 100POS .050" R/A PCB
Datasheet Download
P50-100S-SR1-EA.pdf
Availability of P50-100S-SR1-EA
QUANTITY
P50-100S-SR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-100S-SR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-100S-SR1-EA
PackagingBulk
Connector TypeSocket, Outer Shroud Contacts
Number of Positions100
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesFlange
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-100S-SR1-EA
Related LinksP50-100, P50-100S-SR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-100S-SR1-EA Details Description
Related parts for P50-100S-SR1-EA
FIXED IND 220UH 1.4A 140 MOHM TH datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 160X160 TRNSF STN datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 14.5VC 1.5KE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 5KW 230V datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RCPT EURO TYPE C/2 48 datasheet.pdf
CABLE 9COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 458NM 475MW SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.36A 71 MOHM SMD datasheet.pdf