3M P50-180P-R1-EA
P50-180P-R1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-180P-R1-EA
Brief Description
CONN PLUG 180POS .050" STR PCB
Datasheet Download
P50-180P-R1-EA.pdf
Availability of P50-180P-R1-EA
QUANTITY
P50-180P-R1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-180P-R1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-180P-R1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions180
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Flange
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.421" (10.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-180P-R1-EA
Related LinksP50-180, P50-180P-R1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-180P-R1-EA Details Description
Related parts for P50-180P-R1-EA
RES 360 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
15+15 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
IC REG HV SWITCHER OFFLINE 8PDIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf