3M P50E-052P1-SR1-EA
P50E-052P1-SR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50E-052P1-SR1-EA
Brief Description
CONN PLUG 52POS .050" R/A PCB
Datasheet Download
P50E-052P1-SR1-EA.pdf
Availability of P50E-052P1-SR1-EA
QUANTITY
P50E-052P1-SR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50E-052P1-SR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50E-052P1-SR1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelP50E-052P1-SR1-xx.igsP50E-052P1-SR1-xx.stpP50E-052P1-SR1-xx.x_t
Standard Package200
Connector TypePlug
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50E-052P1-SR1-EA
Related LinksP50E-052, P50E-052P1-SR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50E-052P1-SR1-EA Details Description
Related parts for P50E-052P1-SR1-EA
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20 UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE ETHERNET datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 15MM PNP/NO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 400NH N41 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V C0G 1206 datasheet.pdf