3M P50E-100P1-SR1-TGF
P50E-100P1-SR1-TGF picture photo
Mfg. Part Number
P50E-100P1-SR1-TGF
Brief Description
CONN PLUG 100POS R/A .050" GOLD
Datasheet Download
P50E-100P1-SR1-TGF.pdf
Availability of P50E-100P1-SR1-TGF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P50E-100P1-SR1-TGF Order Process
Ship out your order
Specifications of P50E-100P1-SR1-TGF
Internal Part NumberEIS-P50E-100P1-SR1-TGF
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package208
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50E-100P1-SR1-TGF
Related LinksP50E-100P, P50E-100P1-SR1-TGF Datasheet, 3M Distributor
P50E-100P1-SR1-TGF Details Description
Related parts for P50E-100P1-SR1-TGF
CONN FFC VERT 20POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IMPACT RAM 3X16 GL SN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf