Tripp Lite P561-100-HD
P561-100-HD picture photo
Mfg. Part Number
P561-100-HD
Manufacturer
Product Category
Video Cables (DVI, HDMI)
Brief Description
SINGLE LINK CABLE DVI-D M/M 100'
Datasheet Download
P561-100-HD.pdf
Availability of P561-100-HD
QUANTITY
P561-100-HD Order Process
Ship out your order
Specifications of P561-100-HD
Internal Part NumberEIS-P561-100-HD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyVideo Cables (DVI, HDMI)
Series-
Connector TypeDVI-D Single Link, Male to DVI-D Single Link, Male
Length100' (30.5m)
Cable TypeRound
ColorBlack
ShieldingShielded
UsageDigital Visual Interface
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P561-100-HD
Related LinksP561-, P561-100-HD Datasheet, Tripp Lite Distributor
P561-100-HD Details Description
Related parts for P561-100-HD
RES 53.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 10NS 256CABGA datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 40POS datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 55MA 27.1 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
Precision Low Power 2.048 V SOT-23 Voltage Reference IC datasheet.pdf