Tripp Lite P568-050-P
P568-050-P picture photo
Mfg. Part Number
P568-050-P
Brief Description
HDMI CABLE SHIELDED 50'
Datasheet Download
P568-050-P.pdf
Availability of P568-050-P
QUANTITY
P568-050-P Order Process
Ship out your order
Specifications of P568-050-P
Internal Part NumberEIS-P568-050-P
Series-
Connector TypeHDMI-A Male to HDMI-A Male
Length50' (15.24m)
Cable TypeRound
ColorBlack
ShieldingShielded
UsageHigh Definition Multimedia Interface
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P568-050-P
Related LinksP568-, P568-050-P Datasheet, Tripp Lite Distributor
P568-050-P Details Description
Related parts for P568-050-P
LED 14-SEG 2DIG CC RED RHDP .54" datasheet.pdf
SCR PH CONTR 1600V 70A SUPER-247 datasheet.pdf
TOOL CRIMP INS TERM 10-16AWG datasheet.pdf
HEADER 18POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IC CLK MULT 10-OUT EEPROM datasheet.pdf
PMI RED DOME 24V 30 LEAD datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf