Comchip Technology P6KE500CA-HF
P6KE500CA-HF picture photo
Mfg. Part Number
P6KE500CA-HF
Brief Description
TVS DIODE 427.5VWM 690VC DO15
Datasheet Download
P6KE500CA-HF.pdf
Availability of P6KE500CA-HF
QUANTITY
P6KE500CA-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of P6KE500CA-HF
Internal Part NumberEIS-P6KE500CA-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)427.5V
Voltage - Breakdown (Min)475V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp690V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)870mA
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AC, DO-15, Axial
Supplier Device PackageDO-15
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P6KE500CA-HF
Related LinksP6KE50, P6KE500CA-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
P6KE500CA-HF Details Description
Related parts for P6KE500CA-HF
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC LOCK LOOP PHASE CMOS 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
IC MEASURING RECEIVER RF 8-MSOP datasheet.pdf
4 WAY MNT #6 SCRW FLM RTARDNT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf