Vishay/Beyschlag PA0070WJ25033BF1
PA0070WJ25033BF1 picture photo
Mfg. Part Number
PA0070WJ25033BF1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 25PF 14KV R7 DISK
Datasheet Download
PA0070WJ25033BF1.pdf
Availability of PA0070WJ25033BF1
QUANTITY
PA0070WJ25033BF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PA0070WJ25033BF1
Internal Part NumberEIS-PA0070WJ25033BF1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance25pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR7
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max)2.756" (70.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA0070WJ25033BF1
Related LinksPA0070WJ, PA0070WJ25033BF1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PA0070WJ25033BF1 Details Description
Related parts for PA0070WJ25033BF1
AC/DC CONVERTER 15V 15W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
21+21 WAY M V 4.5MM TAIL W/JS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
GIG-ARRAY 11MM RECEPT 200POS datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 UF 10% 250 VDC RADI datasheet.pdf