Vishay/Beyschlag PA0070WJ25033BF1
PA0070WJ25033BF1 picture photo
Mfg. Part Number
PA0070WJ25033BF1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 25PF 14KV R7 DISK
Datasheet Download
PA0070WJ25033BF1.pdf
Availability of PA0070WJ25033BF1
QUANTITY
PA0070WJ25033BF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PA0070WJ25033BF1
Internal Part NumberEIS-PA0070WJ25033BF1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance25pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR7
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max)2.756" (70.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA0070WJ25033BF1
Related LinksPA0070WJ, PA0070WJ25033BF1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PA0070WJ25033BF1 Details Description
Related parts for PA0070WJ25033BF1
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1501TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SPADE VERSAKRIMP (C-341-06) datasheet.pdf
MAX-LOC F1 3/8 90 .187-.250 datasheet.pdf
FUSE MCASE 32V 30A datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf