Pulse Electronics Corporation PA0135.681NLT
PA0135.681NLT picture photo
Mfg. Part Number
PA0135.681NLT
Manufacturer
Product Category
Arrays, Signal Transformers
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 170NH SMD
Datasheet Download
PA0135.681NLT.pdf
Availability of PA0135.681NLT
QUANTITY
PA0135.681NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PA0135.681NLT
Internal Part NumberEIS-PA0135.681NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLaser Marking Process 03/Dec/2013
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyArrays, Signal Transformers
SeriesPA0135
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series680nH
Inductance - Connected In Parallel170nH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel34A
Current Rating - Series19A
Current Saturation - Parallel34A
Current Saturation - Series19A
DC Resistance (DCR) - Parallel0.225 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series0.9 mOhm Max
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case-
Size / Dimension0.510" L x 0.510" W (12.95mm x 12.95mm)
Height0.280" (7.11mm)