Pulse Electronics Corporation PA2982.221HLT
PA2982.221HLT picture photo
Mfg. Part Number
PA2982.221HLT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 33A 0.35 MOHM
Datasheet Download
PA2982.221HLT.pdf
Availability of PA2982.221HLT
QUANTITY
PA2982.221HLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PA2982.221HLT
Internal Part NumberEIS-PA2982.221HLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLaser Marking Process 03/Dec/2013
Standard Package880
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPA2982.XXXHL
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating33A
Current - Saturation42A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.35 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.433" L x 0.315" W (11.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA2982.221HLT
Related LinksPA2982, PA2982.221HLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PA2982.221HLT Details Description
Related parts for PA2982.221HLT
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES SMD 7.5KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LP5904TM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.01% 1/16W 0603 datasheet.pdf
M8 5 POS FEMALE STRT-BLNT 2MTR datasheet.pdf