Pulse Electronics Corporation PA4301.223NLT
PA4301.223NLT picture photo
Mfg. Part Number
PA4301.223NLT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.1A 122.2 MOHM
Datasheet Download
PA4301.223NLT.pdf
Availability of PA4301.223NLT
QUANTITY
PA4301.223NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PA4301.223NLT
Internal Part NumberEIS-PA4301.223NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPA4301 Series Shielded Low Profile Power Inductors
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPA4301
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)122.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA4301.223NLT
Related LinksPA4301, PA4301.223NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PA4301.223NLT Details Description
Related parts for PA4301.223NLT
IC DAC 16BIT QUAD R-R OUT 16SSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 14POS WITH LOCK datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 2200V 250A datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 3MM 890NM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf