Pulse Electronics Corporation PA4341.223NLT
PA4341.223NLT picture photo
Mfg. Part Number
PA4341.223NLT
Brief Description
INDUCTOR 7.6 X 6.9 X 3.0 22UH
Datasheet Download
PA4341.223NLT.pdf
Availability of PA4341.223NLT
QUANTITY
PA4341.223NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PA4341.223NLT
Internal Part NumberEIS-PA4341.223NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPA4341NLT
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation35A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA4341.223NLT
Related LinksPA4341, PA4341.223NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PA4341.223NLT Details Description
Related parts for PA4341.223NLT
CONN RING 10 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 3A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 500MA 170 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL NK datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC datasheet.pdf