Pulse Electronics Corporation PA4341.223NLT
PA4341.223NLT picture photo
Mfg. Part Number
PA4341.223NLT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
INDUCTOR 7.6 X 6.9 X 3.0 22UH
Datasheet Download
PA4341.223NLT.pdf
Availability of PA4341.223NLT
QUANTITY
PA4341.223NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PA4341.223NLT
Internal Part NumberEIS-PA4341.223NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPA4341NLT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation35A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA4341.223NLT
Related LinksPA4341, PA4341.223NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PA4341.223NLT Details Description
Related parts for PA4341.223NLT
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20DIP datasheet.pdf
TERM FEED-THRU BRANCH PA ORANGE datasheet.pdf
RELAY SSR AC OUT 240VAC 10A PNL datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS R/A PCB PRSFT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.4MM SMD datasheet.pdf