Pulse Electronics Corporation PA4345.331NLT
PA4345.331NLT picture photo
Mfg. Part Number
PA4345.331NLT
Brief Description
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 2.0 0.33UH
Datasheet Download
PA4345.331NLT.pdf
Availability of PA4345.331NLT
QUANTITY
PA4345.331NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PA4345.331NLT
Internal Part NumberEIS-PA4345.331NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPA4345NLT
Material - Core-
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating12A
Current - Saturation21.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA4345.331NLT
Related LinksPA4345, PA4345.331NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PA4345.331NLT Details Description
Related parts for PA4345.331NLT
CAP ALUM 15000UF 100V SCREW datasheet.pdf
SCR NON-ISOLAT 1000V 12A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16L580 48TQFP datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP J-LEAD datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
03 MALE CRIMP L/BORE F/LATCHED datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 38.6W 11.7A datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf