Vishay/BCcomponents PAC500002209FAC000
PAC500002209FAC000 picture photo
Mfg. Part Number
PAC500002209FAC000
Brief Description
RES 22 OHM 5W 1% AXIAL
Datasheet Download
PAC500002209FAC000.pdf
Availability of PAC500002209FAC000
QUANTITY
PAC500002209FAC000 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAC500002209FAC000
Internal Part NumberEIS-PAC500002209FAC000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAC500002209FAC000
Related LinksPAC500002, PAC500002209FAC000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PAC500002209FAC000 Details Description
Related parts for PAC500002209FAC000
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 16-DFN datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL TYP A AFS 2 datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 120MA 22.1 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
AMBOSS datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400V RADIAL datasheet.pdf