Murata Electronics North America PAH-28/12.5-D48NB1-C
PAH-28/12.5-D48NB1-C picture photo
Mfg. Part Number
PAH-28/12.5-D48NB1-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERT 28V 12.5A
Datasheet Download
PAH-28/12.5-D48NB1-C.pdf
Availability of PAH-28/12.5-D48NB1-C
QUANTITY
PAH-28/12.5-D48NB1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH-28/12.5-D48NB1-C
Internal Part NumberEIS-PAH-28/12.5-D48NB1-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesPAH-28
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)12.5A
Power (Watts) - Manufacture Series350W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency93%
Power (Watts) - Max350W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH-28/12.5-D48NB1-C
PAH-28/12.5-D48NB1-C Details Description
Related parts for PAH-28/12.5-D48NB1-C
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 150W TO220AB datasheet.pdf
CONN CABLE STRAIGHT 2M FOR E2EQ datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 660MA 90 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
OSC TCXO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf