Murata Electronics North America PAH-28/16-D48NB-C
PAH-28/16-D48NB-C picture photo
Mfg. Part Number
PAH-28/16-D48NB-C
Brief Description
DC/DC CONVERT 28V 16A
Datasheet Download
PAH-28/16-D48NB-C.pdf
Availability of PAH-28/16-D48NB-C
QUANTITY
PAH-28/16-D48NB-C Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH-28/16-D48NB-C
Internal Part NumberEIS-PAH-28/16-D48NB-C
SeriesPAH-28
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)16A
Power (Watts) - Manufacture Series450W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency93.5%
Power (Watts) - Max448W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH-28/16-D48NB-C
Related LinksPAH-28/1, PAH-28/16-D48NB-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PAH-28/16-D48NB-C Details Description
Related parts for PAH-28/16-D48NB-C
FILTER LINE 12MH 1.5A VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 220 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 7POS datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 25V 0402 datasheet.pdf