TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H481R5
PAH200H481R5 picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H481R5
Brief Description
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W
Datasheet Download
PAH200H481R5.pdf
Availability of PAH200H481R5
QUANTITY
PAH200H481R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H481R5
Internal Part NumberEIS-PAH200H481R5
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 11.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)70A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency84%
Power (Watts) - Max105W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H481R5
Related LinksPAH200, PAH200H481R5 Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H481R5 Details Description
Related parts for PAH200H481R5
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
60730A102 COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf