TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H482R5/C
PAH200H482R5/C picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H482R5/C
Brief Description
CONVERT DC-DC 2.5V 60A 150W
Datasheet Download
PAH200H482R5/C.pdf
Availability of PAH200H482R5/C
QUANTITY
PAH200H482R5/C Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H482R5/C
Internal Part NumberEIS-PAH200H482R5/C
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 12.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H482R5/C
Related LinksPAH200H, PAH200H482R5/C Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H482R5/C Details Description
Related parts for PAH200H482R5/C
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EMITTER IR 870NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 5KV X7R 3640 datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 100MA 33.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
ECCOSORB 24X24 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf