TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200S48-24/PV
PAH200S48-24/PV picture photo
Mfg. Part Number
PAH200S48-24/PV
Brief Description
CONVERT DC-DC 24V 201.6W 8.4A
Datasheet Download
PAH200S48-24/PV.pdf
Availability of PAH200S48-24/PV
QUANTITY
PAH200S48-24/PV Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200S48-24/PV
Internal Part NumberEIS-PAH200S48-24/PV
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.4A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max201W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200S48-24/PV
Related LinksPAH200S, PAH200S48-24/PV Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200S48-24/PV Details Description
Related parts for PAH200S48-24/PV
WIRE BUS BAR 30AWG 1000' datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 85V 140MA SOT363 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC SWITCH POWER DIST 300MA 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V 0805 datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1200UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf