Panduit PARW125-RED
PARW125-RED picture photo
Mfg. Part Number
PARW125-RED
Manufacturer
Product Category
Markers
Brief Description
MARKER INSPECTION 0.13X0.19" RED
Datasheet Download
PARW125-RED.pdf
Availability of PARW125-RED
QUANTITY
PARW125-RED Order Process
Ship out your order
Specifications of PARW125-RED
Internal Part NumberEIS-PARW125-RED
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyMarkers
SeriesPAN-CODE™
Packaging576 per Card; 25 Cards per Pkg
TypeWire Marker, Inspection Arrows
Size0.13" W x 0.19" L (3.2mm x 4.7mm)
Cable Diameter-
LegendArrow Sign
ColorRed
MaterialVinyl Cloth
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PARW125-RED
Related LinksPARW1, PARW125-RED Datasheet, Panduit Distributor
PARW125-RED Details Description
Related parts for PARW125-RED
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123FL datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf