Vishay Thin Film PAT0603E3570BST1
PAT0603E3570BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E3570BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E3570BST1.pdf
Availability of PAT0603E3570BST1
QUANTITY
PAT0603E3570BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E3570BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E3570BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPAT Series Overview
Featured ProductPAT Series Thin Film Chip Resistors
PCN OtherTF-002-2014-Rev-0 04/Feb/2014
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E3570BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E3570BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E3570BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E3570BST1
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
KIT EVAL RFID IDIC 125KHZ datasheet.pdf
BOARD ADAPTER AS5030 datasheet.pdf
IC MCU ARM 3MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AB datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER B/T datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf