Vishay Thin Film PAT0603E4120BST1
PAT0603E4120BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E4120BST1
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E4120BST1.pdf
Availability of PAT0603E4120BST1
QUANTITY
PAT0603E4120BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E4120BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E4120BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E4120BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E4120BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E4120BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E4120BST1
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS .156 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 65POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 4DSBGA datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
P/FLEX SMT H/R W/O PEGS datasheet.pdf
CAP ALUM 64000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf