Vishay Thin Film PAT0603E57R6BST1
PAT0603E57R6BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E57R6BST1
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E57R6BST1.pdf
Availability of PAT0603E57R6BST1
QUANTITY
PAT0603E57R6BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E57R6BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E57R6BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E57R6BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E57R6BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E57R6BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E57R6BST1
IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 2.4A DPAK datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M20 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED RS ARRAY WHITE 7050 LM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf