Vishay Thin Film PAT0603E7590BST1
PAT0603E7590BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E7590BST1
Brief Description
RES SMD 759 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E7590BST1.pdf
Availability of PAT0603E7590BST1
QUANTITY
PAT0603E7590BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E7590BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E7590BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)759
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E7590BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E7590BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E7590BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E7590BST1
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
BAG 8300 METAL OUT 3MIL 12X18 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V 20% BX 0805 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 5' datasheet.pdf
STRIPPING BLADE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf
IC PROG TEMP SWITCH SENSOR datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 400A datasheet.pdf