Vishay Thin Film PAT0603E8250BST1
PAT0603E8250BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E8250BST1
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E8250BST1.pdf
Availability of PAT0603E8250BST1
QUANTITY
PAT0603E8250BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E8250BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E8250BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E8250BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E8250BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E8250BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E8250BST1
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO214AC datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS 0.9MM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 5.4A POWER33 datasheet.pdf
390UF 400V 35X35MM 85C 5000H datasheet.pdf
PWR SUPPLY 25W 48V NONDIM datasheet.pdf