Vishay Thin Film PAT0603E9650BST1
PAT0603E9650BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E9650BST1
Brief Description
RES SMD 965 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E9650BST1.pdf
Availability of PAT0603E9650BST1
QUANTITY
PAT0603E9650BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E9650BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E9650BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)965
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E9650BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E9650BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E9650BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E9650BST1
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD123 datasheet.pdf
IC GAS GAUGE 20 TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN 100POS GUIDE PLATE datasheet.pdf