Vishay Thin Film PAT0805E1303BST1
PAT0805E1303BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E1303BST1
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E1303BST1.pdf
Availability of PAT0805E1303BST1
QUANTITY
PAT0805E1303BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E1303BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E1303BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E1303BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E1303BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E1303BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E1303BST1
RELAY OPTO 400V 350MA 4-DIP WIDE datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 21A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf