Vishay Thin Film PAT0805E1350BST1
PAT0805E1350BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E1350BST1
Brief Description
RES SMD 135 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E1350BST1.pdf
Availability of PAT0805E1350BST1
QUANTITY
PAT0805E1350BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E1350BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E1350BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)135
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E1350BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E1350BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E1350BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E1350BST1
IC PROGRAM 4.380V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.8A 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 29.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
PROCESS METER 0-10VDC LCD PNL MT datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf