Vishay Thin Film PAT0805E1843BST1
PAT0805E1843BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E1843BST1
Brief Description
RES SMD 184K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E1843BST1.pdf
Availability of PAT0805E1843BST1
QUANTITY
PAT0805E1843BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E1843BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E1843BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)184k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E1843BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E1843BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E1843BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E1843BST1
RES ARRAY 7 RES 56 OHM 8SIP datasheet.pdf
TRANS LDMOS POWER 160W SOT-502B datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 36A D1 datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN 10V CYLINDER datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ST16C2550 44PLCC datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 6POS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5700K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0022UF RADIAL datasheet.pdf