Vishay Thin Film PAT0805E2132BST1
PAT0805E2132BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E2132BST1
Brief Description
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E2132BST1.pdf
Availability of PAT0805E2132BST1
QUANTITY
PAT0805E2132BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E2132BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E2132BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E2132BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E2132BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E2132BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E2132BST1
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
IC TXRX 5V/3V RS232 SHDWN 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf