Vishay Thin Film PAT0805E3201BST1
PAT0805E3201BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E3201BST1
Brief Description
RES SMD 3.2K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E3201BST1.pdf
Availability of PAT0805E3201BST1
QUANTITY
PAT0805E3201BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E3201BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E3201BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E3201BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E3201BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E3201BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E3201BST1
CONN HEADER 16POS STR NO LATCH datasheet.pdf
INTERRUPTER RELFECT W/FILTR SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM T/H datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 PLUG-PLUG 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 445MA 700 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf