Vishay Thin Film PAT0805E4372BST1
PAT0805E4372BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E4372BST1
Brief Description
RES SMD 43.7K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E4372BST1.pdf
Availability of PAT0805E4372BST1
QUANTITY
PAT0805E4372BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E4372BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E4372BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E4372BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E4372BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E4372BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E4372BST1
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
1/4" WAVE MLT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR CLEAR/WHT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 54BGA datasheet.pdf