Vishay Thin Film PAT0805E4420BST1
PAT0805E4420BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E4420BST1
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E4420BST1.pdf
Availability of PAT0805E4420BST1
QUANTITY
PAT0805E4420BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E4420BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E4420BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E4420BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E4420BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E4420BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E4420BST1
JACK NON-INSULATED STANDARD HEAD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC DAC 6BIT LP 2WIRE SER SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SOCKET SPDT LY1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
KIT EVAL FOR DS32506 LIU datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGE .050 60POS DR DIP datasheet.pdf