Vishay Thin Film PAT0805E4481BST1
PAT0805E4481BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E4481BST1
Brief Description
RES SMD 4.48K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E4481BST1.pdf
Availability of PAT0805E4481BST1
QUANTITY
PAT0805E4481BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E4481BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E4481BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E4481BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E4481BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E4481BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E4481BST1
JUNCTION BOX 1 GANG PWR RTD LGRY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT LATCHING SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 100NS 56TSOP datasheet.pdf
NTC 15KOHM 5% 3500K 1% datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
DIODE RECT 3A 200V 25NS DO214AB datasheet.pdf
CONN FPC 21POS .3MM datasheet.pdf