Vishay Thin Film PAT0805E5832BST1
PAT0805E5832BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E5832BST1
Brief Description
RES SMD 58.3K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E5832BST1.pdf
Availability of PAT0805E5832BST1
QUANTITY
PAT0805E5832BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E5832BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E5832BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)58.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E5832BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E5832BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E5832BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E5832BST1
CONN HEADER R/A 10POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf
SIDACTOR 4CH 190/380V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-VQFN datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 100NS 34PCM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IGBT 1000V 75A 300W TO247AD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.25A 6UTDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf