Vishay Thin Film PAT0805E6191BST1
PAT0805E6191BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E6191BST1
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E6191BST1.pdf
Availability of PAT0805E6191BST1
QUANTITY
PAT0805E6191BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E6191BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E6191BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E6191BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E6191BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E6191BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E6191BST1
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC CLK PWM 1KHZ 1CIRC 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf