Vishay Thin Film PAT0805E6422BST1
PAT0805E6422BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E6422BST1
Brief Description
RES SMD 64.2K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E6422BST1.pdf
Availability of PAT0805E6422BST1
QUANTITY
PAT0805E6422BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E6422BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E6422BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E6422BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E6422BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E6422BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E6422BST1
CAP FILM 0.3UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 8-DIP datasheet.pdf
IC DVR LVDS QUAD FLOTHRU 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
LIGHT PIPE .88" X 3.785" datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.055" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf