Vishay Thin Film PAT0805E7770BST1
PAT0805E7770BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E7770BST1
Brief Description
RES SMD 777 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E7770BST1.pdf
Availability of PAT0805E7770BST1
QUANTITY
PAT0805E7770BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E7770BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E7770BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)777
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E7770BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E7770BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E7770BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E7770BST1
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 400MHZ 516BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 150V 0605 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN PLUG 6AWG W/3FT CABLE datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 19.05MM CIR 5/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 35A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT CP datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf