Vishay Thin Film PAT0805E7962BST1
PAT0805E7962BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E7962BST1
Brief Description
RES SMD 79.6K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E7962BST1.pdf
Availability of PAT0805E7962BST1
QUANTITY
PAT0805E7962BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E7962BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E7962BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)79.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E7962BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E7962BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E7962BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E7962BST1
RES 330K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX 2:1 LVDS FSI INPUT 16-MLF datasheet.pdf
RES SMD 1.54 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 24 CONTAC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 48QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1.5W 1218 datasheet.pdf