Vishay Thin Film PAT0805E93R1BST1
PAT0805E93R1BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E93R1BST1
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E93R1BST1.pdf
Availability of PAT0805E93R1BST1
QUANTITY
PAT0805E93R1BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E93R1BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E93R1BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E93R1BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E93R1BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E93R1BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E93R1BST1
POT 125 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER W/DELAY 8-UMAX datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO ZNET 2.5 SER2 50MW U.FL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 680 UH 25% datasheet.pdf
CAP FILM 3.15UF 10% 500V RADIAL datasheet.pdf