Vishay Thin Film PATT0603E1502BGT1
PATT0603E1502BGT1 picture photo
Mfg. Part Number
PATT0603E1502BGT1
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PATT0603E1502BGT1.pdf
Availability of PATT0603E1502BGT1
QUANTITY
PATT0603E1502BGT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PATT0603E1502BGT1
Internal Part NumberEIS-PATT0603E1502BGT1
PCN OtherTF-002-2014-Rev-0 04/Feb/2014
Standard Package1
SeriesPATT
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)