Mallory Sonalert Products PB-12N23MPW-12Q
PB-12N23MPW-12Q picture photo
Mfg. Part Number
PB-12N23MPW-12Q
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER MAGNETIC 12V 12MM RADIAL
Datasheet Download
PB-12N23MPW-12Q.pdf
Availability of PB-12N23MPW-12Q
QUANTITY
PB-12N23MPW-12Q Order Process
Ship out your order
Specifications of PB-12N23MPW-12Q
Internal Part NumberEIS-PB-12N23MPW-12Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2300 Hz Continuous
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesPB
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyMagnetic
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range9 ~ 15V
Frequency2.3kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension12.0mm Dia x 7.5mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PB-12N23MPW-12Q
Related LinksPB-12N2, PB-12N23MPW-12Q Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PB-12N23MPW-12Q Details Description
Related parts for PB-12N23MPW-12Q
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 200PF 300V 1111 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 2.1A TO277 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf