Sullins Connector Solutions PBC15DFEN
PBC15DFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC15DFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS
Datasheet Download
PBC15DFEN.pdf
Availability of PBC15DFEN
QUANTITY
PBC15DFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC15DFEN
Internal Part NumberEIS-PBC15DFEN
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC15DFEN
Related LinksPBC1, PBC15DFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC15DFEN Details Description
Related parts for PBC15DFEN
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 15V -5V -15V 55W datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS STR 3M CABLE datasheet.pdf
V850ES FG2 IECUBE 100 QFP S-TYPE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES 453 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf