Sullins Connector Solutions PBC15SFCN
PBC15SFCN picture photo
Mfg. Part Number
PBC15SFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS
Datasheet Download
PBC15SFCN.pdf
Availability of PBC15SFCN
QUANTITY
PBC15SFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC15SFCN
Internal Part NumberEIS-PBC15SFCN
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC15SFCN
Related LinksPBC1, PBC15SFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC15SFCN Details Description
Related parts for PBC15SFCN
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0606 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMD datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120POS PCI32 datasheet.pdf